LektorKlett

Wstęp

„Żyrafa Ola i przyjaciele” to kurs, który przygotowuje do nauki w szkole, uwrażliwia przedszkolaków na innych i oferuje dodatkowe wsparcie nauczycielom. Dzieciom towarzyszy przemiła bohaterka, która z pewnością zyska ich akceptację.

Kurs "Żyrafa Ola i przyjaciele" jest wynikiem pracy międzynarodowego zespołu autorskiego, natomiast dominującą rolę w jego przygotowaniu odegrali Państwa Koledzy i Koleżanki z całej Polski – metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. To dzięki nim kurs Żyrafa Ola i przyjaciele zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Zawarte w książce dla nauczyciela scenariusze pracy obejmują kompleksowy materiał do pracy z dziećmi. Nauczyciele będący na początku swej drogi zawodowej docenią szczegółowe rozplanowanie dnia pracy z przedszkolakami, zaś doświadczeni pedagodzy mogą w pełni skorzystać z naszych propozycji, ale również potraktować je jako wskazówki i materiały, które kolejnymi pomysłami wzbogacą ich pracę.

Z pewnością wszystkim spodobają się piosenki towarzyszące kursowi – jest ich 29, mają też osobno nagraną linię melodyczną oraz dołączony zapis nutowy – będą towarzyszyć dzieciom na długo po opuszczeniu murów przedszkola.

Współczesny sześciolatek powinien być traktowany jako istota społeczna, komunikująca się z innymi i nabywająca cech, które będą kształtować jego późniejsze relacje z innymi. Dlatego w kursie propagujemy język otwartości i zrozumienia, który zachowując szacunek dla innych, pozwala lepiej wyrazić swoje potrzeby, jest dla dzieci wsparciem i pozwala im lepiej osiągnąć zamierzone cele.

Jesteśmy pewni, że z Państwa doświadczeniem i zapałem oraz naszym kompleksowym wsparciem Państwa pracy, rozpoczynające swoją edukację przedszkolną sześciolatki za kilka miesięcy będą w pełni ukształtowanymi, gotowymi do pójścia do szkoły uczniami, przygotowanymi do dalszych sukcesów w szkole.