LektorKlett

12 powodów, dla których warto pracować z pakietem "Żyrafa Ola i przyjaciele".

"Żyrafa Ola i przyjaciele" to kompleksowy program wychowania przedszkolnego pozwalający na rozwinięcie w przedszkolaku wszelkich umiejętności koniecznych do funkcjonowania na kolejnym etapie edukacyjnym, jakim jest szkoła podstawowa. Pakiet obejmuje materiały dla 4-, 5- i 6-latków.
Jest wynikiem pracy doświadczonego zespołu autorskiego, w którym wiodącą rolę odegrali metodycy z całej Polski, doświadczone nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy metodyczni oraz psychologowie dziecięcy.

1. Korzystając z naszego kursu, zapewnisz przedszkolakowi wszystko, co jest mu potrzebne

„Żyrafa Ola i przyjaciele” jest pakietem składającym się z kart pracy w wygodnej dla dziecka spiralnej oprawie, diagnozy przedszkolnej dla 6-latków, zeszytu grafomotorycznego oraz zestawu plastycznego. Każda karta pracy, czyli pojedyncza kartka kursu dla przedszkolaków, zawiera materiał na jeden dzień zajęć. Praktyczne opakowanie ułatwi Ci organizację zajęć, bo każde dziecko zawsze odnajdzie potrzebny materiał, a dodatkowo możesz w nim bezpiecznie zdeponować materiały dydaktyczne na czas np. zabaw ruchowych.

2. Skorzystasz z kursu z optymalnie dobraną ilością materiału

Zarówno Ty, jak i przedszkolak otrzymujecie ilość materiału edukacyjnego, która idealnie wpasowuje się w rozkład dni w roku, możliwości percepcyjne dzieci, ich zdolności poznawcze oraz obowiązujący program nauczania. 175 kart pracy dla 5- i 6-latków oraz 105 kart dla 4-latków, które przygotowaliśmy, to ilość materiału, która idealnie wpasowuje się w rozkład roku szkolnego!

3. Zaproponuj małym rączkom duże usprawnienie

Karty zebrane są w skoroszyt oprawiony spiralą, dzięki czemu przedszkolakom łatwiej wypełnia się ćwiczenia grafomotoryczne. Strony mogą również zostać wydarte bez szkody dla trwałości publikacji i rozdane dzieciom, a następnie przechowywane w teczce lub udostępnione rodzicom czy opiekunom.

4. Wprowadzaj dzieci w świat od ogółu do szczegółu

Kurs podzielony jest na obszary tematyczne bliskie przedszkolakom, z których każdy wypełnia jeden tydzień pracy – od poniedziałku do piątku. Wiodąca tematyka tygodnia podzielona jest na mniejsze tematy, przewidziane do realizacji w jednym dniu, a powiązane z tematyką danego tygodnia.

5. Organizujesz ciekawe zajęcia, bo codziennie uczysz czegoś innego

Każdy dzień tygodnia ma swoją specyfikę merytoryczną – program ułożony jest z dbałością o rozwój wszelkich umiejętności i sprawności niezbędnych dziecku. Obszary rozwoju przyporządkowane są do odpowienich dni tygodnia tak, aby zapewnić przedszkolakowi harmonijny rozwój.

6. Najobszerniejszą pomoc merytoryczną znajdziesz w materiałach dla nauczyciela

Bogate i kompleksowe wsparcie nauczyciela. Podobnie jak karty pracy przedszkolaka, materiały dla nauczyciela podzielone są na obszerne tomy w formie skoroszytów ze spiralną oprawą. Każdy tom materiałów nauczyciela koresponduje z treściami odpowiednich tomów kart pracy. Material podzielony jest na miesięce, tygodnie i dni. Na każdy dzień roku znajdziesz czytelny i uporządkowany scenariusz, który jest intuicyjny i prowadzi nauczyciela przez aktywności na przestrzeni całego dnia.

7. Skorzystaj z gotowego przepisu na sukces w pracy!

Przygotowane materiały to kompendium wiedzy, pomysłów i gotowych rozwiązań do wprowadzenia w czasie zajęć przedszkolnych. Składają się na nie m.in. plany pracy dydaktyczno-wychowawczej na każdy miesiąc, płyty z nagraniami piosenek (wraz z podkładami muzycznymi do nich) oraz szczegółowe scenariusze na każdy dzień pracy w przedszkolu.

8. Pomożemy Ci w pracy na co dzień…

Przygotowane scenariusze to gotowy przewodnik do pracy z dziećmi na każdy dzień ich pobytu w przedszkolu.
Nasi metodycy zaproponowali gotowe pomysły i rozwiązania – od aktywności porannych, przez pierwsze
zajęcia dydaktyczne, drugie zajęcia dydaktyczne, aż do aktywności popołudniowych.

9. … i od święta

W materiałach znajdziesz też dodatkowe scenariusze okolicznościowe na dni nietypowe, które z pewnością urozmaicą zajęcia przedszkolne. Staraliśmy się wybrać takie „święta”, które poprzez swoją niepowtarzalność zachęcą przedszkolaków do zabawy, nauki, a także
pierwszych przemyśleń, które zostaną z nimi na długie lata, np. rozwijanie empatii w Dniu Anioła. Przygotowaliśmy także scenariusze teatrzyków przedszkolnych – rozpisanych z podziałem na role i gotowych do wystawienia przed publicznością.

10. Oferujemy Ci również pomoc specjalistyczną

W scenariuszach zawarliśmy liczne porady psychologa dotyczące rozwoju dzieci, problemów wieku dziecięcego, relacji z rodzicami. To porady psychologów-praktyków, którzy pracując z dziećmi przedszkolnymi na co dzień, wybrali najczęściej pojawiające się problemy
u dzieci wraz z najskuteczniejszymi metodami podejścia do nich.

11. English? Why not!

Nasze dodatki językowe do scenariuszy dają możliwość wprowadzenia fakultatywnych zajęć z języka angielskiego.
Dajemy Ci scenariusz takiej lekcji, wprowadzamy proste słownictwo, powiązane z tematyką tygodnia
oraz wspieramy materiał nagraniami prawidłowych wzorców wymowy na płycie CD.

12. Wszystko, co jest Ci potrzebne do prowadzenia
zajęć, otrzymasz od nas w pakiecie

Przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet nauczycielski, czyli wszystko, co potrzebne do nauczania. Oferujemy drukowane materiały dla nauczyciela, nagrania 29 piosenek w różnych wersjach, zestaw kart z literami i cyframi, plansze edukacyjne, a także pacynkę żyrafy. Z pewnością okaże się ona przydatna podczas proponowanych zajęć, a dodatkowo praca z nią będzie zabawą dla przedszkolaków i zachętą do interakcji.