LektorKlett

11.10.2017, 11:28

Druga edycja konkursu Z niemieckim w drogę!

Z niemieckim w drogę.

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu "Erlebnisreise mit Deutsch. Z niemieckim w drogę"!

„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z Wydawnictwem LektorKlett. Skierowany jest do uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, którzy stoją przed wyborem drugiego języka obcego.

Gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku.

Pierwsza edycja projektu, która wystartowała na wiosnę tego roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Pierwsze boxy już trafiły do laureatów konkursu. A ci, którzy nie wzięli udziału na wiosnę, swoich sił mogą spróbować w kolejnej edycji, która już ruszyła i trwa do 29 października.

W ramach projektu szkoły mają możliwość otrzymania jednego z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi. Sprawdzą się one w nauce, promocji języka niemieckiego lub w trakcie niestandardowej lekcji pokazowej, np. w ramach Dni Otwartych. Dla najlepszych uczestników przewidziane zostały dodatkowe nagrody.

Box Erlebnisreise

Aby wziąć udział w projekcie, nauczyciele języka niemieckiego razem ze swoją klasą zgłaszają chęć uczestnictwa poprzez dostępny na stronie formularz zgłoszeniowy. Następnie przygotowują zgłoszenie konkursowe nawiązujące do  tytułu projektu[1].

 

Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz słowa z gry Memory do pobrania na stronie internetowej:

 

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/erd.html

 

Zapraszamy do wyprawy z językiem niemieckim!

 

Goethe InstitutKlett


[1]Praca konkursowa to kartka z wakacji. Kartka powinna zostać zaprojektowana (przód i tył) z wykorzystaniem m.in. słownictwa udostępnionego na stronie projektu w pliku „Memory – zadanie konkursowe”. Na kartce pocztowej powinien znaleźć się również krótki tekst – pozdrowienia z wakacji. W tekście należy użyć min. 3 słów z gry Memory (à plik „Memory – zadanie konkursowe”). Długość tekstu nie może przekraczać 150 znaków ze spacjami. Zdjęcie powinno nawiązywać do tytułu projektu „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”. Forma i układ graficzny są dowolne. Praca powinna być sporządzona w języku niemieckim na poziomie językowym odpowiadającym poziomowi językowemu zespołu. Praca musi być zapisana w formacie PDF lub JPG. Opiekunowie nadsyłają prace drogą elektroniczną od momentu zgłoszenia uczestnictwa do 29.10.2017 na adres Norbert.Bajan@goethe.de. Plik JPG lub PDF z pracą konkursową powinien być zatytułowany według wzoru: Miejscowość, w której znajduje się szkoła_ nazwa szkoły_Erlebnisreisewettbeweb_tytulpracy (bez polskich znaków).